Dorosły
$ 220.00
Dziecko
$ 110.00
Wybierz datę podróży
Podaj łączną liczbę podróżujących

Terms of Service

Check here to indicate that you have read and agree to the terms of us Wyślij zapytanie
 • Czas trwania: 2 dni
 • Usługa odbioru
 • Zaczynając od : Marsa Alam
 • Punkt końcowy : Marsa Alam
Wycieczka do Abu Simbel i Asuanu z Marsa Alam 2-dniowa wycieczka : Wycieczka do Abu Simbel i Asuanu z Marsa Alam : Odkryj archeologiczne cuda Asuanu i Abu Simbel Dowiedz się o historii i kulturze Nubii od osobistego egiptologa Pobyt w 4-gwiazdkowym Pyramisa Isis Corniche i zjedz dwa lunche w formie bufetu Zrelaksuj się w zaciszu prywatnego pojazdu podczas podróży od drzwi do drzwi

Ceny

Cena za osobę
 • $ 220 Cena za Dorosły
 • $ 110 Cena za Dziecko

W cenie wycieczki

 • Wszystkie opłaty za wstęp zgodnie z wymienionym programem Wszystkie usługi i podatki lokalne
 • Transfer klimatyzowaną limuzyną lub autobusem
 • Profesjonalny przewodnik turystyczny.
 • Lunch
 • 4 gwiazdki Hotel łóżko i śniadanie?

Niewliczone w cenę wycieczki

 • Wszelkie opcjonalne niewymienione w Programie.

Plan podróży

Wycieczka do Abu Simbel i Asuanu z Marsa Alam Wycieczka 2-dniowa: Wycieczka do Abu Simbel i Asuanu z Marsa Alam:

Pobyt w Marsa Alam nie musi oznaczać utraty starożytnego Egiptu. Odkryj dwie historyczne atrakcje — Asuan i Abu Simbel — dzięki noclegowi w czterogwiazdkowym hotelu podczas tej prywatnej wycieczki „od drzwi do drzwi”. Najpierw sprawdź główne atrakcje Asuanu: Wysoką Tamę, Świątynię Philae, Niedokończony Obelisk i rejs żaglówką Felucca. Rano wyjdź wcześnie, aby odkryć świątynie Abu Simbel przed upałem dnia.


Dzień 1 Zawieziemy Cię do Luksoru prosto z Twojego hotelu komfortowym klimatyzowanym autobusem. Najpierw odwiedzisz świątynię Karnak, największe miejsce kultu, jakie kiedykolwiek zbudowano. Jego starożytna nazwa ipet-isut oznacza "najświętsze miejsce". Kompleks świątynny budowany był przez ponad 2000 lat przez pokolenia faraonów. Wielka „Sala w stylu Hypo” to niesamowity las filarów zysku. Po obiedzie w restauracji nad Nilem udasz się na zachodni brzeg tej wspaniałej rzeki, aby odwiedzić dwa kolosalne posągi Amenhotepa III Kolosy Memnona, a następnie Dolinę Królów, gdzie odkryto wspaniałe grobowce. Grobowce te zostały wyryte głęboko w pustynnej skale, bogato zdobione i wypełnione skarbami na życie po śmierci faraona. Odwiedzisz także wielką świątynię Hatszepsut. Ta imponująca świątynia poświęcona królowej Hatszepsut, jedynej faraonce w starożytnym Egipcie, wznosi się z pustynnej równiny w serii tarasów i miraży. Następnie zabierzemy Cię do warsztatów alabastrowych, w których Egipcjanie ręcznie wytwarzają swoje produkty sklepowe. Zabierzemy Cię do Asuanu, nocleg w hotelu 4*, kolacja, czas wolny.

Dzień 2 Odbierzemy Cię z Twojego hotelu wczesnym rankiem i pojedziemy do Abu Simbel, gdzie będziesz podziwiać dwie Świątynie Abu Simbel o unikalnym stylu, które uważane są za arcydzieła starożytnego Egiptu. Odzwierciedlają chwałę i wielkość Nowego Królestwa. Pierwsza Świątynia Ramzesa II poświęcona jest czterem uniwersalnym bogom: Ptahowi, Re-Her-Akhteyowi, Amonowi-Re i samemu Ramzesowi II. Druga Świątynia Królowej Nefertari nazywana jest również Świątynią Hathor, która była żoną Boga Słońca. Wielka świątynia Abu Simbel nazywana jest także Świątynią Słońca Ramzesa II. W ten sposób, w symboliczny sposób, dwie świątynie Ramzesa II i Nefertari łączą je w jedno, Hathor i Boga Słońca. Wrócimy do Asuanu około 11 rano i odwiedzimy Wysoką Tamę Asuanu, cud inżynierii, zbudowany w latach 60. XX wieku. Ze szczytu Wysokiej Tamy Asuańskiej zobaczysz wspaniałą panoramę przez Jezioro Nasera do Świątyni Kalabsha na południu i ogromnej elektrowni na północy. Przejdź do Niedokończonego Obelisku w kamieniołomach granitu w Asuanie, skąd pochodzi większość czerwonego granitu używanego do starożytnych świątyń i kolosów. Niedokończony obelisk wciąż leży tam, gdzie został wyrzeźbiony, gdy podczas wykuwania w skale odkryto pęknięcie. Twój wykwalifikowany przewodnik egiptolog wyjaśni, w jaki sposób wyrzeźbiono 1-tonowy obelisk i dlaczego pęknięcie spowodowało jego porzucenie. Następnie zrobimy sobie przerwę i zjemy pyszny lunch w restauracji. Ostatnie z trzech słynnych miejsc w Asuanie, które zobaczysz, są ogólnie uważane za najlepsze. Świątynia Philae została ostrożnie przeniesiona na swoje obecne miejsce (około 500 metrów od pierwotnego miejsca), gdy budowa Wysokiej Tamy spowodowała podniesienie się wód Nilu. Krótka przejażdżka motorówką zabierze Cię na wyspę na pieszą wycieczkę, aby zobaczyć słynną świątynię Philae, zanim da ci trochę wolnego czasu na dalsze zwiedzanie na własną rękę. Świątynia Philae, poświęcona bogini Izydzie, ma piękną scenerię nad rzeką, która została zaprojektowana tak, aby pasowała do pierwotnego miejsca.

Opinie (0 Opinie)