Dorosły
$ 1115.00
Dziecko
$ 850.00
Wybierz datę podróży
Podaj łączną liczbę podróżujących

Terms of Service

Check here to indicate that you have read and agree to the terms of us Wyślij zapytanie
 • Czas trwania: 8 dni
 • Usługa odbioru
 • Zaczynając od : Kair
 • Punkt końcowy : Kair
Podążaj starożytnym Nilem w dół przez Egipt, aby popłynąć do jednych z najbardziej dramatycznych budowli starożytnego świata. Miejsca takie jak Karnak, Luksor i Abu Simbel przywołują na myśl złożone struktury życia i architektury starożytnego Egiptu, a wycieczka po Kairze i wycieczka do tamy Asuan pomogą Ci przenieść się w teraźniejszość Egiptu.

Ceny

Cena za osobę
 • $ 1115 Cena za Dorosły
 • $ 850 Cena za Dziecko

W cenie wycieczki

 • Spotkaj się i pomóż serwisowi po przyjeździe i wyjeździe.
 • Wszystkie transfery do / z lotniska i hotelu prywatnym klimatyzowanym pojazdem
 • 3 noce Zakwaterowanie w hotelu w Kairze ze śniadaniem.
 • 4 noclegi rejs po Nilu z pełnym wyżywieniem.
 • Krajowy bilet lotniczy z Kairu do Luksoru i Asuanu do Kairu.
 • Wycieczka samochodem do świątyni Abu Simbel.
 • Lokalni przewodnicy
 • Wszystkie wycieczki krajoznawcze wymienione w planie podróży.
 • Wszystkie wycieczki rejsowe po Nilu, jak wspomniano w planie podróży.
 • Opłaty za wstęp do wszystkich miejsc wskazanych w planie podróży.
 • Jazda na wielbłądzie podczas wycieczki po piramidach Nile Felucca Tour w Asuanie.
 • Woda butelkowana podczas wycieczek poza hotelem.
 • Wszystkie opłaty za usługi i podatki

Niewliczone w cenę wycieczki

 • Międzynarodowe przeloty.
 • Wiza wjazdowa do Egiptu.
 • Wszelkie wycieczki fakultatywne.
 • Napiwki (napiwki dla przewodników, kierowców i załogi statku wycieczkowego).

Plan podróży

Najważniejsze

    Stań w cieniu piramid.
    Zobacz świątynie Karnaku i Luksoru.
    Spaceruj po Dolinie Królów.
    Żegluj w dół starożytnego Nilu.

Dzień 1: Przylot do Kairu

Witamy w Egipcie! Spotkasz się ze swoim przedstawicielem ds. Podróży na lotnisku w Kairze, a resztę dnia możesz spędzić w swoim mieszkaniu i zwiedzać stolicę.

Dzień 2: Piramidy i Muzeum Egipskie

Zacznij od klasyki, odwiedzając Wielkie Piramidy w Gizie, znane jako piramidy Cheopsa, Chefrena i Mykerinosa. Te cuda starożytnego świata są jednymi z pierwszych obrazów, które przychodzą na myśl, kiedy myślisz o Egipcie i doświadczysz ich na własne oczy wraz z tajemniczym Sfinksem. Odwiedzisz także Muzeum Egipskie, najbogatsze muzeum egipskich starożytności na świecie. Zobacz skarby faraonów sprzed 5000 lat, w tym kolosalne posągi Ramzesa II oraz złote i alabastrowe ozdoby oraz rzadką biżuterię z grobowca Tutenchamona. Posiłki: śniadanie i obiad.

Dzień 3: Kair do Luksoru

Transfer na lotnisko w Kairze, aby polecieć do Luksoru, gdzie spotkasz swojego przewodnika i udasz się do Świątyni Luksorskiej. Ta świątynia na wschodnim brzegu Nilu była poświęcona kultowi boga Amona i gdzie starożytni faraonowie mogli być koronowani. Kontynuuj do Karnaku, rozległego kompleksu, który zawiera świątynie, kaplice, pylony i inne budynki oraz jedno z głównych miejsc kultu egipskiego w XVIII dynastii. To rozległe miejsce jest jedną z najczęściej odwiedzanych atrakcji Egiptu, częściowo ze względu na czas, jaki obejmuje architektura. Prawie 30 faraonów przyczyniło się do budowy i rozwoju kompleksu, dając dzisiejszym odwiedzającym przegląd egipskich bóstw i stylów budowlanych. Po zakończeniu eksploracji wejdź na pokład statku wycieczkowego, który będzie Twoim zakwaterowaniem na kilka następnych nocy. Wyżywienie: śniadanie, obiad i kolacja.

Dzień 4: Luksor do Edfu

Po śniadaniu na pokładzie przejazd lądem, aby odwiedzić klasyczne atrakcje Doliny Królów. Ta starożytna dolina na zachodnim brzegu Nilu była miejscem pochówku faraonów i szlachty od XVI do XI wieku pne, w tym słynnego grobowca Tutanchamona (dodatkowy bilet). Następnie odwiedzisz pobliską wielopiętrową świątynię Hatszepsut (znaną również jako Djeser-Djeseru, „najświętsza ze świętych”), miejsce pochówku drugiej potwierdzonej historycznie kobiety-faraona. Zrób jeszcze jeden przystanek, aby zobaczyć Kolosy Memnona, dwa 60-stopowe (18-metrowe) posągi faraona Amenhotepa III. Wracaj na pokład i płyń do Edfu, delektując się lunchem i podwieczorkiem na tarasie słonecznym, w tym wycieczką przez śluzę Esna. Zakończ noc kolacją i szansą na wypróbowanie tradycyjnej egipskiej odzieży na pokładzie podczas nocnego cumowania w Edfu. Wyżywienie: śniadanie, obiad i kolacja.

Dzień 5: Edfu do Asuanu

Rano po śniadaniu wyjdziesz na brzeg, aby udać się do Świątyni Horusa. Świątynia boga sokoła była kiedyś pokryta mułem podczas wylewu Nilu, ale od tego czasu została przywrócona i stała się jedną z najpiękniejszych i najlepiej zachowanych świątyń epoki ptolemejskiej. Następnie popłyń do Kom Ombo, gdzie ponownie wysiądziesz, aby odwiedzić podwójne świątynie Sobek i Haroeris, znane z charakterystycznej symetrycznej struktury. Choć poświęcone dwóm oddzielnym bóstwom, świątynie mają jeden kompleks i są doskonale wyważone wzdłuż ich centralnej osi. Następnie wróć na pokład, aby popłynąć do Asuanu, gdzie zakotwiczysz na noc. Wyżywienie: śniadanie, obiad i kolacja.

Dzień 6: Przejazd do Abu Simble

Wcześnie rano udaj się prywatnym pojazdem do świątyni Abu Simbel. Tutaj są dwie, majestatyczne świątynie. Odwiedź Świątynię Ramzesa II, najciekawszą świątynią jest sanktuarium, w którym znajdują się cztery posągi - w tym jeden Ramzesa II - i Świątynia Nefertari. Wrócisz na łódź po południu, gdzie spędzisz czas na rzecznych przygodach, pływając mniejszymi żaglówkami felucca po Nilu. Miń oksymoronicznie drobną Wyspę Elefantyną (która mogła zyskać swoją nazwę ze względu na podobieństwo do kształtu kieł słonia lub kształt skał na brzegu) i niedawno zbudowane mauzoleum Agha Khan.
Wyżywienie: śniadanie, obiad i kolacja.

Dzień 7: Asuan - Wróć do Kairu

Dzisiejsza atrakcja lądowa jest bardziej nowoczesna, ponieważ odwiedzisz Wysoką Zaporę Asuańską, jedną z największych na świecie. Następnie wróć do przeszłości, udając się do Świątyni Philae, poświęconej bogini Izydzie i siedzącej na wyspie w zbiorniku Niski Tamy Asuańskiej. Później transfer na lotnisko w Asuanie, aby wejść na pokład samolotu do Kairu. Przedstawiciel podróży spotka się z Tobą na lotnisku. Wyżywienie: śniadanie.

Dzień 8: Wylot z Kairu

Zjedz jeszcze jedno egipskie śniadanie przed transferem na lotnisko. Wyżywienie: śniadanie. Hotele i łodzie

Opinie (0 Opinie)